Battery Power Stations
EcoFlow DELTA 3 Ultra Series 3072Wh Portable Power Station
⚠ FREIGHT
3600W
7200W Peak
3072Wh 51.2V 60Ah
SALE SKU: EL200V2
This Bluetti Elite 200 V2 energy solution is perfect for mobile lifestyles, RVs, camping, and road trips, providing impressive performance and efficiency. Experience the next-gen design of the Elite 200 V2, maximizing space utilization and power output. Perfect for powering daily essentials like kettles, electric blankets, and hair dryers-bringing comfort and convenience to your daily life.
| Running Watts | 2600W |
|---|---|
| Battery Capacity | 2073Wh |
| Product Length (in.) | 14.00 in |
| Brand | Bluetti |
| Starting Watts | 3900W |
| Product Width (in.) | 9.84 in |
| Features | On/Off Switch, Short Circuit Protection, USB Port |
| Included | Cord Set |
| Number of Receptacles | 9 |
| Operational Volume (dB) | 16 |
| Suggested Uses | Battery Charger, Lights, Mobile Devices, Power Tools, Small Appliances, Small Electronics |
| Manufacturer Warranty | 5 Years Limited |